Otázky & odpovědi

Často kladené otázky

Pokud je pod Vaším jménem evidováno více odběrných míst (OM), nahrajte při registraci na našich webových stránkách smlouvu s původním dodavatelem a roční vyúčtování pro každé takové OM. Následně bude pro každé OM vypočtena předpokládaná úspora a Vy se pak můžete jednoduše rozhodnout, zda do aukce vstoupíte se všemi odběrnými místy nebo pouze s některými z nich. Smlouva s vítězným dodavatelem se následně uzavírá rovněž pro každé OM samostatně.

K uzavření smlouvy o dodávce energií je oprávněna pouze osoba, která energie odebírá dle současné smlouvy.

Ano, i to pro Vás můžeme zrealizovat. Protože však dodavatelé cenu podhazují na základě spotřebovávaného objemu energie, je nutno mít distributorem při připojení vypočítanou spotřebu energie dle zapojených spotřebičů nebo musí být spotřeba stanovena odhadem.

Ve Vašem vyúčtování za dodávku energií najdete cenu, která se skládá ze dvou složek: z poplatku distributorovi, který rozvádí energii až k Vám domů a poskytuje elektroměry či plynoměry, a poplatku dodavateli, který Vám prodává samotnou elektřinu či plyn. Zatímco cena za distribuci je regulovaná a neměnná (a není proto ani součástí aukce), cena za elektřinu či plyn se mění dle nabídky dodavatele a stává se předmětem aukce.

Pokud jste ještě smluvně vázáni u současného dodavatele, nevadí. Pomůžeme Vám na základě analýzy smluvních podmínek smlouvu vypovědět, abyste mohli co nejdříve začít využívat levnějších dodávek. Případně lze už teď aukcí zajistit budoucí cenu, za kterou Vám bude energie dodávána ihned po skončení Vaší smlouvy. Cenu lze takto vysoutěžit až dva roky dopředu.

 

Zašlete nám potřebné podklady a provedeme bezplatnou analýzu, na základě které dokážeme určit, jak si s cenami energií opravdu stojíte. Vypracovanou cenovou nabídku pak můžeme použít jako cenu vyvolávací, a díky tomu bude finální cena ještě nižší. Protože v aukci dražíme spotřebu velkého objemu domácností, která je pro dodavatele daleko atraktivnější, dokáže pak nabídnout mnohem lepší podmínky, než kdybyste před ním vystupovali sami. Pokud by se nám nepodařilo úsporu přeci jen zajistit, nezapomeňte, že Vám garantujeme minimální úsporu ve výši 10 %, tzn. registraci i dohodu bez jakýchkoli poplatků stornujeme.

 

Zatím aukce provádíme 1 x měsíčně s ohledem na co největší objem dražených komodit či služeb, díky čemuž jsme schopni zajistit nejnižší cenu za dané období.

Protože každou aukci šijeme klientům na míru, záleží na Vás, jaké zadávací podmínky si zvolíte. Dodavatelé, kterým pozvánku do výběrového řízení posíláme, jsou vždy pouze silnými a ověřenými dodavateli v daném oboru, mající stabilní zázemí a servis poskytovaný klientům. Pokud však z nějakého důvodu chcete zvolit dodavatele sami, je to pouze na Vás.

Až po podpis příkazní smlouvy je proces  závislý čistě na naší vzájemné spolupráci. Po podpisu příkazní smlouvy zahájíme kroky k uspořádání e-aukce, která se koná alespoň 1x za měsíc, většinou 7 až 14 dní po podepsání smlouvy. Termín aukce budete vědět dostatečně dopředu. Výsledky aukce, pokud ji nebudete sledovat on-line, Vám poskytneme neprodleně po jejím skončení. Následně provádíme kontrolu návrhu smluv a nejpozději do 14ti dnů po skončení aukce se Vám do rukou dostane k podepsání smlouva s novým dodavatelem. Zahájení dodávky energie je závislé na smluvních podmínkách, které máte sjednány u původního dodavatele. Většinou bývá výpovědní lhůta 3 měsíce, více Vám však můžeme sdělit až po prostudování Vašich současných smluvních podmínek.

Ani s ukončením smlouvy s původním dodavatelem si nemusíte dělat starosti, protože zrušení Vaší smlouvy zařizuje vítězný dodavatel, v některých případech i naše společnost.

Ozve se Vám dodavatel s tím, že s Vámi bude chtít smlouvu prodloužit. Samozřejmě Vám již nenabídne tak výhodou cenu, ale s nabídkou nemusíte souhlasit. Vy se však o konci smlouvy dozvíte ještě před tím, než Vás dodavatel osloví, a to od nás. Protože je naším cílem navázat s klienty dlouhodobou spolupráci, která je závislá na spokojenosti obou stran, věnujeme péči o klienty v průběhu aukce i po jejím skončení náležitou pozornost. Na konec smlouvy Vás proto s předstihem upozorníme a vysoutěžíme společně opět nejnižší cenu na trhu tak, abyste o výhodu nepřišli.

Smlouva uzavřená s novým dodavatelem je smlouva jako každá jiná, například i ta, co máte uzavřenou s původním dodavatelem. Samozřejmě záleží především na tom, z jakého důvodu se rozhodnete smlouvu vypovědět. Obecně platí, že smlouvu máte právo bez jakýchkoli sankcí rozvázat v případě, že se budete stěhovat nebo odběrné místo z jakéhokoliv jiného důvodu již nebudete využívat a bude ho využívat jiná osoba či firma. V ostatních případech Vás dodavatelé mohou smluvně pokutovat.

 

Naše společnost zve do e-aukce pouze spolehlivé a ověřené dodavatele, proto Vás ujišťujeme, že nic takového nehrozí. Pokud by se ale něco takového stalo, na scénu přichází zákon, dle kterého z tohoto důvodu nikdo nemůže zůstat bez proudu či plynu, a proto je tu státem určený dodavatel poslední instance, který se o dodávku proudu či plynu postará. Nicméně kdykoli je tu možnost ihned bezplatně zorganizovat novou aukci či vybrat dodavatele, který ve skončené aukci skončil na druhém místě.

Protože je naší prioritou navázat dlouhodobou spolupráci, která je založena na spokojenosti našich klientů, v případě, že nechcete řešit problém přímo s dodavatelem, obraťte se na nás a my Vám s řešením Vašeho problému ochotně pomůžeme.

kde sídlíme

28.října 168
549 01 Nové Město nad Metují

IČO:01487507   DIČ:CZ01487507

NAPIŠTE NÁM